دسته‌ها

هوش مصنوعی

  • نام فایل: هوش مصنوعی
  • شناسه کالا: ۱۰۰۴۵
  • حجم فایل: ۲٫۱۰ مگابایت
  • فرمت: word , PDF
  • سایز کاغذ: A4 آماده کپی با هر نوع دستگاهی
  • تعداد صفحات: ۳۱ صفحه
  • صفحه آرایی: بسیار مرتب، رنگی، همراه با عکس و قابل ویرایش
  • توضیحات: قبل از چاپ، مشخصات تهیه کننده را ویرایش کنید (تهیه کننده مدیر سایت می باشد)
  • قیمت: ۸,۰۰۰ تومان

 

فهرست

جایگاه آزمون تورینگ در هوش مصنوعی چیست؟
هوش مصنوعی چیست : پیچیدگی در هوش مصنوعی
هوش مصنوعی چیست؟
احساسات در هوش مصنوعی
منطق فازی، دریچه ای جدید در هوش مصنوعی
فلسفه ی هوش مصنوعی
در حقیقت هدف اصلی هوش مصنوعی چیست ؟
آیا هوش مصنوعی ریاضی است ؟
آیا هوش مصنوعی همان مهندسی نرم افزار است ؟
آیا هوش مصنوعی همان زبان شناسی است ؟
آیا هوش مصنوعی همان روان شناسی است؟
دید گاه های مختلف در مورد اهداف هوش مصنوعی
اصلی ترین کاربرد های هوش مصنوعی
هوش مصنوعی چیست : گرایش هوش مصنوعی در دانشگاه های ایران
هوش مصنوعی چیست؟ : آناتومی روبات های دارای هوش مصنوعی
هوش مصنوعی به چه کار می‌آید؟
شبکه عصبی مصنوعی
سامانه‌های بینایی
تشخیص گفتار
تشخیص دستخط
روبات‌های هوشمند
فواید شغلی
تکنیک‌های جستجو
نمایش معلومات
کپی کردن
قدرت تصمیم‌گیری
کاوش‌های فضایی
نقاط خطرناک
منطقی تصمیم گرفتن
اهداف نظامی
مصارف پزشکی
هوش مصنوعی هنوز جای کافی برای یک انیشتین تمام‌عیار دارد!
و تعریفی دیگر
خطرات هوش مصنوعی برای بشریت در گفتگو با فرانچسکا روسی
پدر هوش مصنوعی درگذشت …

 

جایگاه آزمون تورینگ در هوش مصنوعی چیست؟
باز هم با یک مطلب جالب در مورد هوش مصنوعی در خدمت شما عزیزان هستیم. می خواهیم در این جا در ارتباط با آزمون تورینگ صحبت کنیم و بدانیم ارتباط آن با هوش مصنوعی چیست. واقعیت این است که این آزمون توسط دانشمندی به نام آلن تورینگ در سال ۱۹۵۰ پیشنهاد شد. موضوع آن به این صورت است که اگر یک ماشین هوش مصنوعی بتواند با انسان ها طوری رفتار کند که آن ها نفهمند با ماشین روبرو هستند، در آزمون پیروز شده است. این در حقیقت نوعی انسان نما بودن برای ماشین ها را در نظر می گیرد و به دنبال این است که توانایی ماشین مانند انسان شود.
شاید بتوان گفت هدف غائی هوش مصنوعی در این روزگار “انسان نما” بودن آن است، چرا که حقیقتا ما تا کنون موجودی با هوش تر از انسان دو پا ! نیافته ایم. لازم به ذکر است که تا کنون هیچ ماشین هوش مصنوعی نتوانسته است از این آزمون با موفقیت عبور کند. البته این را ما هم در زندگی روزمره تجربه کرده ایم. مثال واضح آن بازی های کامپیوتری دارای هوش مصنوعی می باشد. هر قدر هم که یک بازی کامپیوتری حرفه ای ساخته شده باشد، باز هم بازیکنان با موارد تکراری و پیش بینی شده بسیاری مواجه می شوند.
این “قابل پیش بینی بودن” بازی هوش مصنوعی خود نوعی اشکال است، چراکه همانطور که می دانیم انسان “غیر قابل پیش بینی است”. از همین روست که بازی های فوتبال را نمی توانیم صد در صد پیش بینی کنیم. البته ما امیدوار هستیم که بتوانیم روزی الگوریتم همچین ماشینی را بنویسیم اما تا آن جا راه بسیاری مانده است.
 هوش مصنوعی چیست : پیچیدگی در هوش مصنوعی
هوش مصنوعی از علومی است که در دهه های گذشته پیشرفت شگرفی را در علم به وجود آورده است. پر واضح است که این پیشرفت به هیچ وجه در یک علم خاص محدود نبوده، بلکه تمامی علوم حتی علوم انسانی را در بر گرفته است.
از واضح ترین موارد در علوم انسانی می توان به موتور های جستجوی پیشرفته اشاره کرد که کار های تحقیقی را بسیار سرعت بخشیده است. البته سرعت این پیشرفت در چند سال اخیر پیشرفت بسیار بیشتر شده است که نمونه های آن بی شمار است. اما چه طور بر پیچیدگی های چند لایه ای فائق می آیند؟
هوش مصنوعی چیست؟
این بحث مهمی است. فرض کنید شما می خواهید یک ضرب ساده یک رقمی را انجام دهید. هوش مصنوعی ساده است نه؟ اما اگر بخواهید یک ضرب ده رقمی (مانند هوش مصنوعی) را انجام دهید چه؟ همانطور که می بینید اگر پیچیدگی یک مسئله از حدی بیشتر شود، مغز انسان به هیچ وجه پاسخگوی آن نیست. حال اگر یک برنامه نویسی هوش مصنوعی کمی پیچیده شود چطور می توانیم با مسئله دست و پنجه نرم کنیم؟
یکی از بهترین راه ها شکستن مسئله به چندین زیر مسئله می باشد. با این کار دیگر به جزئیات هر زیر مسئله کمتر توجه میکنیم و هر گاه به یک زیر مسئله توجه می کنیم دیگر به کل مسئله کاری نداریم. در بسیاری از برنامه نویسی ها می توانیم به تعریف توابع جداگانه (function)یا حتی subroutine ها اشاره کرد.

 

 

لطفا برای دیدن تصویر در اندازه بزرگتر بر روی آن کلیک کنید

 

8000 تومان – خرید

برچسب ها

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما